Weekend Boże Ciało

 

 

LOKALIZACJA

Beskid Niski

Osoby, które wspominają swój pobyt w Beskidzie Niskim bardzo często używają słowa „magiczny”. Bo rzeczywiście, Beskid Niski jest krainą wyjątkową, nieodkrytą, nieludną i co najważniejsze nieskomercjalizowaną. Przesiąkniętą historią i łemkowską kulturą. Pozostaje trochę w cieniu większych pasm górskich – na zachodzie Beskidu Sądeckiego, na wschodzie – Bieszczad. Ale może dzięki temu oferuje przyjezdnym niezwykły spokój i wyciszenie. Obszar ten posiada prawdziwe bogactwo flory i fauny skupionej głównie na obszarze najmłodszego polskiego parku – Magurskiego Parku Narodowego. Stwierdzono tu  występowanie m.in. niedźwiedzia brunatnego. Tu mają swe gniazda orzeł przedni i orlik krzykliwy. Sama Hańczowa leży w sercu Gór Hańczowskich, najwyższej części Beskidu Niskiego z górą Lackowa (997 m.npm), Ostrym Wierchem (930 m.npm) i parę kilometrów dalej – już po słowackiej stronie –  z najwyższym wzniesieniem Beskidu Niskiego – górą Busov (1002 m.npm).

TERMIN

10-14 czerwca 2020

ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE

Agroturystyka „Hańczowa 28”

Dom stoi na skraju wsi, na łagodnym zboczu. Nad nami góra Kiczerka, pod nami 2 hektary łąki i rzeka Ropa. Za nami skomplikowana historia tej ziemi i jej mieszkańców – Łemków zwanych Rusinami i Polaków. To klimatyczny staro-nowy dom. Wybudowana wiele lat temu łemkowska chyża łącząca ze sobą część mieszkalną, stajnię i stodołę. A wszystko zamknięte w długim, barakowatym domu. Kupiliśmy ruinę, ale dostrzegliśmy w niej wysiłek poprzednich pokoleń i go uszanowaliśmy. Zostawiliśmy wszystko, co dało się zachować: każdy kawałek muru, więźbę dachową, parę starych belek. Kamienna stajnia jest dziś jadalnią, stodoła pokojem dziennym. Są też elementy jak najbardziej współczesne: pokoje z łazienkami, prysznice, gaz w kuchni, ogrzewanie. Dużo kamienia i drewna. Dobudowaliśmy tarasy, dociągnęliśmy wiejski wodociąg. Mamy teraz doskonałą wodę z gór. Atmosferę panującą w domu można określić mianem kulturalnego all inclusive. Jest sporo książek do poczytania oraz specjalna półka do uwalniania książek. Coś można zostawić, coś zabrać do domu. Wieczory umili nam muzyka z winyli. A może film? Mamy rzutnik i ekran, czyli kino w domu w zasięgu ręki. Ale to nadal nie wszystko. Tu i ówdzie zawieszamy grafiki i obrazy do kupienia. To dzieła zaprzyjaźnionych z nami artystów.

DLA KOGO?

Obóz w Hańczowej jest dla wszystkich kobiet, które chcą odpocząć aktywnie od codziennych obowiązków i zgiełku miasta, ale i też wyciszyć się w otoczeniu istnie bajkowych terenów Beskidu Niskiego. W planie mamy wędrówki górskie po bardzo licznych szlakach pieszych wokół Hańczowej. Pozostałe treningi to m.in slow-jogging, nordic walking, stretching, bieganie, obwodowe treningi funkcjonalne z własnym ciężarem ciała oraz gumami. Oprócz tego wypoczywanie na hamakach, czas na opalanie czy inne formy relaksu na łonie natury. Poza czasem zorganizowanym, będziesz miała też czas dla siebie, na dobrą książkę czy rozmowy z innymi uczestniczkami obozu. Zależy nam na luźnej atmosferze i relacjach. Wieczorem przewidujemy spotkania integracyjne przy muzyce z winyli. Klimat tego miejsca jest niezwykły. Kto nie był w Beskidzie Niskim- zakocha się na zawsze.

Oferta obozu sportowego jest skierowana dla dorosłych. Jest to wersja TYLKO DLA KOBIET. Maksymalna liczba uczestniczek na obozie to 10 osób.

PROGRAM OBOZU

Środa

18:30 Obiadokolacja 

19:30 Spotkanie organizacyjne

Czwartek

8:30 Rozruch biegowy + ćwiczenia oddechowo-rozluźniające

9:00 Śniadanie

10:30-13:30 Wycieczka górska

15:30-16:30 Zajęcia rozciągające, stretching, poznanie technik automasażu, testy fizjoterapeutyczne

17:00 Obiadokolacja

19:30 Wykład 

Piątek

8:30 Zajęcia z rozciągania dynamicznego

9:00 Śniadanie

10:30 -12:30 Kajaki nad Jeziorem Klimkowskim 

14:30-16:00 Trening siłowy z własnym ciężarem ciała

17:00 Obiadokolacja

19:30 Wykład

Sobota

8:30 Stretching

9:00 Śniadanie

10:00-16:00  Wycieczka górska

17:00 Obiadokolacja

19:00-20:00 Trening mobillity + stabilizacja centralna + równowaga

Niedziela

8:00-8:45 Rozruch biegowy z rozgrzewką wielostawową

9:00 Śniadanie

10:00-11:30 Nordic Walking

12:30 – Zakończenie obozu i wykwaterowanie

*Kolejność treningów może ulec zmianie. Program obozu jest elastyczny, zależy od pogody oraz uczestników. 

Dodatkowe informacje:

Śniadania: bufet

Obiadokolacje: zupa, danie główne, woda

Wykwaterowanie z hotelu do godziny 12:00

CENA 1490 zł

Cena zawiera:

 • 4 noclegi w pokojach 2 i 4 osobowych w Agroturystyce Hańczowa 28: www.hanczowa28.pl
 • Wyżywienie 2 x dziennie- śniadania i obiadokolacje
 • Treningi zgodnie z programem obozu
 • Testy fizjoterapeutyczne – ocena ustawienia stóp, ocena ruchomości w stawach, test gibkości, test wydolności mięśni głębokich
 • Wykłady, analizy i prezentacje
 • Sprzęt do ćwiczeń kondycyjnych i siłowych
 • Wypożyczenie kajaków
 • Wypożyczenie kijów do Nordic Walking
 • Korzystanie z udogodnień obiektu noclegowego
 • Pakiet startowy: niespodzianka
 • Pakiet zdjęć z obozu
 • Pamiątkowy, krótki film z obozu
 • Transport busem na miejscu

 

REZERWACJA MIEJSCA

Chcesz zapisać się na obóz? Wypełnij i prześlij formularz rejestracji uczestnika dostępny TUTAJ

Zapoznaj się także z informatorem dostępnym poniżej. Znajdziesz tam ważne informacje dotyczące obozu, dane do przelewu zadatku oraz części głównej za obóz. W razie jakichkolwiek pytań, jesteśmy do Twojej dyspozycji.

info@vegecamp.pl

MONIKA: 516-924-976

INFORMATOR UCZESTNIKA

Informator- Weekend Boże Ciało